تاريخ : | | نویسنده : wikiazmoon
القاعده و گروه‌های وابسته به آن طی شش سال گذشته بیش از 125 میلیون دلار از طریق آدم‌ربایی بدست آورده‌اند که بیش از نیمی از آن در سال گذشته بوده است.
به گزارش ایسنا،‌ به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، در میان کشورهایی که پول زیادی بابت باج به گروه تروریستی القاعده پرداخت کرده‌اند، نام قطر، عمان و فرانسه به چشم می‌خورد. طبق گزارش وزارت امور خارجه آمریکا، گروه تروریستی دولت اسلامی موسوم به داعش که در فصل بهار از القاعده جدا شد، در سال جاری میلادی میلیون‌ها دلار از طریق باج‌خواهی کسب درآمد کرده‌ است.
با این حال گرفتن باج تنها راه کسب درآمد داعش نیست. متحدان آمریکا در خلیج‌فارس از جمله قطر و عربستان همچنان تامین مالی این گروه تروریست را به‌رغم جنایات آنها ادامه می‌دهند. داعش منبع تامین مالی محلی نیز در اختیار دارد که عمدتا از فروش نفت و گرفتن مالیات بدست می‌آید اما تردیدی وجود ندارد که افزایش نجومی درآمد آنها از طریق باج‌خواهی و گروگان‌گیری بدست آمده است. بنابراین این فقط پول کشورهای عربی نیست که به سمت القاعده و داعش سرازیر می‌شود. کشورهایی از جمله اتریش، اسپانیا، سوئیس و فرانسه نیز هستند. این پول‌ها صرف خرید سلاح، جذب نیرو و آموزش شده و داعش را قادر ساخته است تا اراضی بیشتری را تحت کنترل خود درآورد، غیرنظامیان بیشتری را سلاخی کند و گروگان‌های بیشتری را بگیرد.
در نتیجه تصمیم برخی کشورها برای پرداخت باج موقعیت خطرناکی ایجاد کرده و تاثیری منفی بر روی سایر کشورها می‌گذارد و اثر بازدارندگی سیاست‌های غرب را کمرنگ می‌کند.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.