محمدباقر نوبخت ,عسگری آزاد

نخستين گام براي احياي سازمان مديريت برداشته شد/ نشست مشترک نوبخت با معاونان استانداران

معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور با برگزاری نخستین نشست مشترك با معاونان برنامه‌ريزي استانداري‌ها، نخستين گام براي احياي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي را برداشت.

 معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور در نخستين نشست مشترك اين معاونت با معاونان برنامه‌ريزي استانداري‌هاي سراسر كشور گفت: بايد تمام توان و وقت را به سمت يك سازمان مديريت و برنامه‌ريزي روزآمد، قوي و كارآمد معطوف شود.

 

خوشبختانه با وزارت كشور در مقوله توسعه نگاه مشترك وجود دارد و بايد بتوانيم در كنار سازمان مركزي و ملي، در هر استان سازمان مديريت و برنامه‌ريزي چالاك، قوي و فهيم استاني هم با مرتفع كردن نقص‌هايي كه در گذشته وجود داشته، فراهم كنيم.

محمدباقر نوبخت افزود: با تقديم به موقع لايحه بودجه سال 1393 مصمم هستيم قانون را اجرا كنيم و در جلسه هيأت دولت هم از تمام وزرا خواسته‌ايم تا پانزدهم شهريورماه سال‌جاري گزارش عملكرد اجراي قانون برنامه پنجم توسعه را به منظور جمع‌بندي و تنظيم گزارش نهايي به اين معاونت ارايه كنند.

وي در اين نشست مشترك اظهار داشت: مباهات مي‌كنم كه به معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور گام نهاده‌ام، جايي كه به منزله عقل منفصلي در كنار مديريت اجرايي كشور تلقي مي‌شود و اينك در شرايطي قرار داريم كه از اين عقل منفصل بايد به درستي استفاده كنيم.

وي افزود: اگر قرار است به اهداف آرماني درج شده در قانون اساسي دست يابيم، بايد بتوانيم اهداف راهبردي سند چشم‌انداز بيست‌ساله كشور را محقق كنيم و اگر درصدد هستيم اين سند عملياتي شود، بايد اهداف بلندمدت توسعه را نقشه راه قرار دهيم و براي رسيدن به اين اهداف، تعقيب و عملي‌كردن هدف‌هاي ميان‌مدت و اهداف بودجه‌اي ضرورتي گريز‌ناپذير است.

معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور با تأكيد بر روزآمدكردن تمام اهداف و مأموريت‌ها گفت: به محض ابلاغ لايحه بودجه سال 1393 كل كشور به صورت قانون  از سوي مجلس شوراي اسلامي، تا قبل از اتمام سال‌جاري، كار تدوين و آماده‌سازي آيين‌نامه‌هاي اجرايي آن قانون خاتمه پيدا خواهد كرد و به ياري خداوند از اول فروردين ماه 1393 اين اطمينان را به بخش خصوصي خواهيم داد كه وقت‌شناسي دولت را نظاره‌گر باشند.

نوبخت در بخش ديگري از اظهارات خود با تصريح بر اين موضوع كه در روند توسعه كشور شاهد مشاركت بيشتر استان‌ها خواهيم بود، گفت: توسعه كشور بدون توسعه استان‌ها مقدور نخواهد بود و ضرورت دارد هر استاني با توجه به قابليت‌ها، ظرفيت‌ها و نقشه راه مختص خود، در مسير توسعه گام بردارد.

معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور با اشاره به سند چشم‌انداز بيست ساله كشور افزود: ملت بزرگوار ايران سزاوار جايگاه برتر علمي و فناوري در منطقه خاورميانه است و كشورمان از لحاظ منابع انساني، مالي، طبيعي و زيست- محيطي اين قابليت و توانمندي را دارد.

وي در ادامه گفت: امكان شتاب‌دهي به فعاليت‌ها با توجه به اهداف برنامه پنجم توسعه منوط به اجراي دقيق آن است. همچنين قطعات كوچك اين برنامه كه در قالب بودجه‌هاي سالانه متبلور مي‌شود، به صورت شفاف و با هماهنگي با اهداف برنامه‌هاي توسعه تنظيم و تدوين شود.

پيش از سخنان نوبخت، الفت‌پور معاون مجلس، حقوقي و استان‌هاي معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور و نيز معاونان برنامه‌ريزي استانداري‌هاي آذربايجان‌شرقي و خوزستان در سخنان كوتاهي نظرات خود را در مورد احياي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور و توجه بيشتر به استان‌ها ابراز كردند.

 

محمدباقر نوبخت ,عسگری آزاد

 

حکم معاون روحانی برای مدیر قالیباف/ ماموریت ویژه عسکری‌آزاد در ریاست جمهوری

با حکم سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری، تصمیم‌گیری در محدوده وظایف قانونی این معاونت به محمود عسکری آزاد تفویض شد.

 به موجب حكمي محمدباقر نوبخت سرپرست معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور، محمود عسكري‌آزاد به سمت جانشين وي در معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور منصوب شد.

براساس اين حكم و نظر به شايستگي و سوابق موفق ايشان در حوزه‌هاي برنامه‌ريزي، بودجه‌ريزي و امور اداري و استخدامي كشور، تصميم‌گيري در محدوده وظايف قانوني معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني به آقاي عسكري‌آزاد تفويض شده است.

همچنين در اين حكم ضرورت ايجاد تحول در حوزه‌هاي برنامه‌ريزي و بودجه‌ريزي، نظارت و امور مديريت و سرمايه انساني مورد تأكيد قرار گرفته و مسؤوليت‌هاي زير به آقاي عسكري‌آزاد واگذار شده است.

•نمايندگي اينجانب در مراجع قانوني براي پي‌گيري و تصويب قانون و مقررات تشكيل سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور


•تدوين مأموريت‌ها و وظايف سازمان با رويكرد ارتقاي سازمان به جايگاه راهبري رشد و توسعه كشور


•طراحي ساختار سازمان با رويكرد تحقق سازماني بهره‌ور، منعطف، چابك و كوچك


•راهبري ايجاد تحول در مديريت سرمايه انساني به‌ منظور جذب و نگهداري نخبگان، انديشمندان و فرهيختگان


•به‌كارگيري فناوري‌هاي نوين (نرم و سخت) براي تحقق اهداف سازمان

در خاتمه اين حكم ايجاد سازماني اثربخش، يادگيرنده و كارآ كه قادر به ايجاد تحولي شگرف در نظام مديريت و برنامه‌ريزي كشور باشد از جمله اهداف موردنظر برشمرده شده است.

عسگری آزاد تاکنون در سمت رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران مشغول به‌کار بوده است. او در دوران انتخابات ریاست جمهوری 92 به عنوان نماینده اقتصادی محمدباقر قالیباف در محافل دانشگاهی حضور می‌یافت./مهر

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.