افزایش سقف بدهی‌هادولت آمریکا

تداوم بحران در آمریکا
سنا با افزایش سقف بدهی‌ها تا پایان سال مخالفت کرد/بینر: اوباما دیگر با ما مذاکره نمی‌کند

مجلس سنای آمریکا در روزی که «جان بینر» نقش‌آفرینی بیشتر سنا را خواستار شده بود، با افزایش موقت سقف بدهی‌ها، مخالفت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «جان بینر» رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در جلسه امشب خود با هم‌حزب‌هایش که پشت درهای بسته انجام شد، گفت مذاکره «باراک اوباما» رئیس‌جمهور و مجلس نمایندگان برای جلوگیری از ورود دولت فدرال به وضعیت ورشکسته، به بن‌بست رسیده است. بنابراین، اکنون بیشتر نگاه‌ها به سمت مجلس سنا که اکثریتی دموکرات دارد، جلب می‌شود.

«گرگ والدن» نماینده کنگره که در جلسه امروز جمهوری‌خواهان حضور داشته، به نقل از بینر می‌گوید اکنون نوبت سنا است و می‌افزاید: اوباما دیگر با ما مذاکره نمی‌کند.

دولت آمریکا روز شنبه وارد دوازدهمین روز تعطیلی شد. امروز همچنین پنج روز از زمانی که دولت نسبت به احتمال ناتوانی در پرداخت هزینه‌ها و ورود به وضعیت ورشکسته، هشدار داد، گذشت. جمهوری‌خوان اوباما را به بروز بحران کنونی متهم کرده‌اند.

تعطیلی دولت فدرال پس از آن رخ داد که مجلس نمایندگان آمریکا که جمهوری‌خواهان اکثریت آن را در اختیار دارند، لایحه بودجه‌ای را به تصویب رساند که منابع مالی طرح خدمات درمانی مورد حمایت اوباما موسوم به «اوباما کر» را حذف کرده بود. این بودجه که با مخالفت دولت روبرو بود، در مجلس سنا نیز پذیرفته نشد تا نهایتا کنگره نتواند تا مهلت قانونی، بودجه‌ای برای دولت تصویب کند.

«جان فلمینگ» نماینده جمهوری‌خواه کنگره در انتقاد از اوباما می‌گوید: احتمالا او این وضعیت را فرصتی برای تضمین پیروزی در انتخابات مجلس نمایندگان در سال 2014 می‌داند. برای ما روشن است که او نه الان، نه هیچ وقت دیگر، قصد مذاکره با ما را نداشته است.

منابع خبری همچنین از مخالفت مجلس سنا با طرحی خبر داده‌اند که سقف بدهی‌های دولت را تا 6 هفته دیگر به صورت موقت افزایش می‌داد. گفته می‌شود اوباما با این طرح که از سوی جمهوری‌خواهان ارائه شده بود، مخالف بوده و منتظر دریافت پیشنهاد بهتری است.


کاخ سفید از سنا به دلیل عدم تصویب افزایش سقف بدهی‌های دولت انتقاد کرد

سخنگوی کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای از نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس سنا به دلیل مخالفت با طرح افزایش بدون پیش شرط سقف بدهی‌های دولت، انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «پلیتیکو»، کاخ سفید روز شنبه از مجلس سنا به دلیل مخالفت با لایحه‌ای که سقف بدهی‌های دولتی تا سال 2014 را بدون اعمال تغییر در طرح خدمات دولتی مورد حمایت دولت، افزایش می‌داد، انتقاد کرد.

تصویب این طرح در مجلس سنا می‌توانست به پایان بحران این روزهای آمریکا کمک کند. در صورتی که کنگره تا 17 اکتبر با افزایش سقف بدهی‌های دولت موافقت نکند، دولت وارد وضعیت «ورشکسته» (ناتوان از پرداخت بدهی‌ها) می‌شود.

«جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید در مورد اقدام روز شنبه مجلس سنا گفته است: کنگره باید وظیفه خود را انجام دهد و سقف بدهی‌ها را بالا ببرد تا ما بتوانیم اقساط خود را پرداخت کنیم و از دادن بدهی‌هایمان ناتوان نشویم. واقعا مایه تاسف است که طرح معقول افزایش بدون پیش شرط سقف بدهی‌ها امروز با یک رأی آری و خیر، رد شد.

وی افزود: این طرح می‌توانست ورود به وضعیت «ورشکستگی» را عملا از روی میز خارج کند و اطمینان خاطری را که می‌خواهیم به اقتصاد و تجارت کشور بازگرداند. در حالی که تنها پنج روز تا لغو اختیار استقراض دولت زمان باقی مانده، کنگره باید راه حلی برای بازگشایی دولت پیدا کند، تا ما بتوانیم پرداخت‌های خود را انجام دهیم و به سمت توافق بر سر بودجه‌ای که به کارآفرینی، رشد اقتصادی و تقویت طبقه متوسط منجر شود، حرکت کنیم./فارسرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.