آمريکا راهي جز عقب‌نشيني از منطقه ندارد

 

سردار جزايري: آمريکا راهي جز عقب‌نشيني از منطقه ندارد

تهران - معاون فرهنگي ستاد کل نيروهاي مسلح با بيان اينکه آمريکا راهي جز عقب‌نشيني از منطقه ندارد، تاکيد کرد: مصلحت آمريکا در آن است که با اراده خودش به خواست مردم منطقه خاورميانه تن بدهد، در غير اين صورت او را وادار به عقب نشيني خواهند کرد.

سردار سرتيپ پاسدار سيد مسعود جزايري در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار سياسي ايرنا و در پاسخ به اين سوال مبني بر اينکه در هفته هاي گذشته بحث حمله نظامي به ايران از سوي برخي رسانه‌هاي خارجي مطرح مي‌شود و اخيرا حدود 50 نفر از اعضاي کنگره آمريکا از طرح حمله نظامي رژيم صهيونيستي به ايران حمايت کردند. احتمال عملي شدن چنين تهديدها را چقدر مي‌دانيد؟ گفت: موضوع حمله نظامي به ايران، قديمي و تکراري است و در اين روزها هيچ اتفاق تازه‌اي رخ نداده است.

سردار جزايري با بيان اينکه برجسته شدن اين مساله در رسانه‌ها در چارچوب طرح‌ها و سناريوها عمليات رواني است، تاکيد کرد: در اين‌ گونه مواقع دقت مديران در يافتن واقعيات آشکار و پنهان بايد بيشتر شود.

وي طراح اصلي اين‌گونه سناريوها را آمريکايي‌ها دانست و خاطرنشان کرد: ساير کشورها به فراخور منافع خود سعي مي‌کنند در اين سناريو براي خودشان نقش تعريف کنند.

معاون فرهنگي ستاد کل نيروهاي مسلح افزود: روس‌ها در اين خصوص چند بار اين مساله را آزموده‌اند. تعدادي از کشورهاي اروپايي نيز تلاش کرده‌اند در اين سناريو جاي پايي داشته باشند. در مواردي برخي کشورهاي همسايه نيز وارد اين بازي شده‌اند.

** مسئولان نبايد تحت تاثير القائات سناريونويسان قرار بگيرند

سردار جزايري اضافه کرد: مسئولان ما و همين‌طور اصحاب رسانه بايد مراقب باشند موضوع را آن‌طور که هست، ببينند و تحت تاثير القائات سناريونويسان عمليات رواني دشمن قرار نگيرند.

وي به سرنوشت رژيم صهيونيستي در چند سال گذشته اشاره کرد و گفت: صهيونيست‌ها که طي چند سال اخير دو شکست بزرگ و کمرشکن را در کارنامه شرم‌آور خود دارند، ده‌ها طرح بزرگ عمليات رواني را براي خارج شدن از تبعات اين شکست‌ها به مرحله اجرا درآورده‌اند.

معاون فرهنگي ستاد کل نيروهاي مسلح اظهار داشت: صهيونيست ها سعي مي کنند با هم وزن قرار دادن خود در کنار کشورهاي بزرگ مثل جمهوري اسلامي ايران، ناکامي‌هاي خود را به فراموشي بسپارند و لذا همواره خود را رقيبي براي تهران نشان مي‌دهند.

سردار جزايري با تاکيد بر اينکه نبايد در مسير اين ترفند قرار گرفت، تصريح کرد: در جنگ 33 روزه حزب الله و جنگ 22 روزه حماس با وجود حمايت‌هاي مادي و معنوي آمريکا، تعدادي از کشورهاي اروپايي و عربي، رژيم صهيونيستي از دو گروه مبارز در لبنان و فلسطين شکست خورد.

معاون فرهنگي ستاد کل نيروهاي مسلح در پاسخ به اين سوال که هدف اعمال تحريم‌ها از طرف آمريکا و اروپا عليه ايران چيست و چه کسي بيشترين ضرر را از تحريم ايران مي‌برد؟ گفت: دشمنان ما هدف تحريم را تضعيف ايران و وارد آوردن فشار به جمهوري اسلامي ايران براي همراه‌سازي تهران با آمريکايي‌ها اعلام مي‌کنند.

** تحريم ها عليه ايران غير قانوني است

سردار جزايري با تاکيد بر اينکه آمريکايي‌ها خودشان هم به موفقيت تحريم‌ها اطمينان ندارند، تصريح کرد: موسسه صلح ايالات متحده اعلام داشته است که کشورهاي مختلف مواضع و تفسيرهاي مختلفي از قطعنامه 1929 دارند و کشورهايي مانند روسيه و چين معتقدند که اعمال محدوديت‌ها در مورد بخش انرژي و روابط تجاري و يا بانک مرکزي ايران غيرقانوني است.

وي افزود: اين موسسه نتيجه‌گيري مي‌کند که ضربه‌اي که اين قطعنامه براي ايالات متحده به همراه داشته است، اين بود که تصويب آن هزينه‌هاي گزافي را به آمريکا تحميل کرده است و براي نخستين‌بار واشنگتن در کسب حمايت کامل اعضاي شوراي امنيت براي تصويب قطعنامه حتي با وجود اينکه از ميزان آن کاسته بود، شکست خورد.

** تحريم کنندگان ايران پنهاني با ما مراودات دارند

معاون فرهنگي ستاد کل نيروهاي مسلح گفت: همان کشورهايي که قطعنامه را عليه ايران به تصويب رسانده‌اند خودشان در پشت صحنه و پنهاني با جمهوري اسلامي ايران مراودات گسترده‌اي دارند.

سردار جزايري خاطر نشان کرد: اگر روزي مصلحت باشد نام آنها را اعلام خواهيم کرد. همين‌قدر بگويم که از جمله نزديک‌ترين شرکاي آمريکا هستند.

وي در پاسخ به سوالي درباره اينکه تاثير جنگ رسانه‌اي و جنگ نرم را در ايجاد فضاي مسموم بين‌المللي عليه ايران تا چه حد ارزيابي مي‌کنيد؟ روش خنثي سازي اين فضاهاي مسموم چگونه است و برنامه سپاه براي مقابله با جنگ نرم چيست؟ اظهار داشت: اقدامات خصمانه و جنگ نرم و عمليات رواني آمريکا، انگليس و ساير هم‌پيمانان کاخ سفيد عليه جمهوري اسلامي ايران، هرگز تا اين حد زياد و گسترده نبوده است.

معاون فرهنگي ستاد کل نيروهاي مسلح تاکيد کرد: بديهي است که کار دشمن ضربه زدن و تخريب است و کشوري که مورد‌ آماج است بايد تمهيدات لازم را براي خنثي سازي برنامه‌ها و فعاليت‌هاي دشمن به عمل آورد.

** لزوم تشکيل يک وزارتخانه مستقل براي سياست‌گذاري در موضوع جنگ نرم

سردار جزايري اضافه کرد: هر چند نمي‌توان نقش تخريبي رژيم‌هاي سلطه عليه ايران را ناديده گرفت، ليکن 35 سال نشر اکاذيب، آمريکا را به بزرگ‌ترين دروغ‌گوي تاريخ معاصر مبدل کرده است.

وي تصريح کرد: رصد افکار عمومي مردم جهان گوياي آن است که رفته رفته اثرات عمليات رواني و دروغ پراکني‌هاي دستگاه‌هاي استکباري و صهيونيزم جهاني عليه جمهوري اسلامي ايران رو به افول است.

معاون فرهنگي ستاد کل نيروهاي مسلح گفت: يکي از راه‌هاي مقابله با جنگ رسانه‌اي و جنگ نرم دشمن، لزوم تشکيل يک وزارتخانه مستقل براي سياست‌گذاري، هدايت، هماهنگي و مديريت عمليات اجرايي در اين حوزه مهم و راهبردي و همين طور نظام دهي به ديپلماسي عمومي بسيار ضروري است.

سردار جزايري خاطرنشان کرد: با تشکيل اين سامانه پيام ما چون مبتني بر آموزه‌هاي ديني، حق مدارانه و عدالت خواهانه است، به سرعت بر بسياري از تلاش‌هاي خصمانه، ماده پرستانه و شيطاني دشمن فائق خواهد آمد و از آن پس بيش از امروز شاهد واپس گرايي افکار عمومي نسبت به القائات شرورانه آمريکا خواهيم بود.

** دشمن دل پر خوني نسبت به سپاه دارد

وي در مورد علت دشمني استکبار جهاني با سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: دشمنان ما از هر کجا بيشتر دچار ضربه، گرفتاري و چالش بشوند، نسبت به آن حساس‌تر و رفتارشان خصمانه‌تر مي‌شود.

معاون فرهنگي ستاد کل نيروهاي مسلح با بيان اينکه دشمنان دل پرخوني نسبت به سپاه دارند، ابراز اميدواري کرد که استرس‌ها و نگراني‌هاي آنها هر روز بيشتر شود.

سردار جزايري با تاکيد بر اينکه در داخل کشور مردم خود را جدا از سپاه نمي‌دانند، گفت: اين اعتماد و زمينه‌هاي پذيرش مردم براي سپاه، بزرگ‌ترين سرمايه است. سپاه با اين سرمايه در مصاف جنگ نرم دشمن، پيروز نهايي خواهد بود.

وي درباره تحولات خاورميانه و خواب آمريکا و رژيم صهيونيستي براي اين منطقه گفت: آمريکا و رژيم صهيونيستي قادر به اثرگذاري در روند تحولات خاورميانه نيستند و خاورميانه جديد متعلق به صاحبان اصلي آن است.

معاون فرهنگي ستاد کل نيروهاي مسلح خاطر نشان کرد: آمريکايي‌ها تلاش مي‌کنند در اين مسير خلل ايجاد کنند. گاهي از طريق حکام سرسپرده و گاهي با تحميل جنگ مي خواهند به خواسته‌هاي خود نزديک بشوند.

** آمريکايي ها مجبور به عقب نشيني از منطقه هستند

سرار جزايري ادامه داد: شاهد هستيم که آن‌ها (آمريکايي ها) هرگاه يک قدم به جلو مي‌گذارند، از سوي جريان اصلي منطقه دو گام مجبور به عقب‌نشيني مي‌شوند.

وي با بيان اينکه آمريکا راهي جز عقب‌نشيني ندارد، تاکيد کرد: مصلحت آمريکا در آن است که با اراده خودش به خواست مردم منطقه خاورميانه تن بدهد، در غير اين صورت او را وادار به عقب نشيني خواهند کرد.

معاون فرهنگي ستاد کل نيروهاي مسلح درباره اينکه بسياري علت عدم حمله آمريکا و رژيم صهيونيستي به ايران را نفوذ استراتژيک جمهوري اسلامي در منطقه مي دانند، گفت: مديريت جنگ، مهمترين عنصر در جنگ‌ها به شمار مي‌آيد. نظاميان آمريکايي بهتر از سياسيون آمريکايي مي‌دانند که فاقد عوامل لازم اين مديريت در جنگ با جمهوري اسلامي ايران هستند و لذا به حدي عوامل بازدارنده در مقابلشان قرار دارد که با معادله‌اي چند مجهولي روبه رو هستند.

سردار جزايري در پاسخ به اين سوال که بسياري از طرح‌هاي عمراني کشور توسط قرارگاه خاتم‌الانبياء (ص) انجام مي‌شود؛ آيا اين تحريم‌ها مي‌تواند مانعي براي ادامه کار سازندگي قرارگاه باشد؟ خاطر نشان کرد: بسياري از طرح ها را قبول ندارم، قرارگاه خاتم‌الانبيا (ص) و سپاه تنها در بخش محدودي از طرح‌هاي عمراني حضور دارد و ساير اشخاص، موسسات و شرکت‌ها به اندازه کافي فرصت حضور در سازندگي کشور را دارند.

وي با بيان اينکه دشمن تلاش دارد بگويد که همه کارها در ايران در اختيار سپاه پاسداران است، گفت: مردم به خوبي متوجه اين ترفند دشمنان هستند.

** پيشرفت هاي خيره کننده کشور ره آورد تحريم بوده است

معاون فرهنگي ستاد کل نيروهاي مسلح اظهار داشت: ملت ايران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در سه دهه گذشته همواره تحت تحريم بوده و رشد، بالندگي و پيشرفت‌هاي خيره‌کننده امروز که جمهوري اسلامي ايران را به نقطه‌اي ممتاز و غيرقابل باور در تراز جهاني رسانده، ره‌آورد تلاش و همت در شرايط تحريم و محاصره اقتصادي استکبار است.

سردار جزايري تصريح کرد: سپاه پس از جنگ تحميلي با موافقت فرماندهي معظم کل قوا ظرفيت و توان بومي شکوفا شده خود در دفاع مقدس را براي تصريح در روند توسعه ملي کشور به صحنه بازسازي و سازندگي آورد و سال‌هاست در عين تحريم طرح هاي عظيم ملي و طرح‌هاي محروميت‌زدايي متعددي را در سراسر کشور با کيفيت و سرعت بالا عملياتي کرده و به اجرا درآورده است.

** ايران بدون تکيه بر ديگران افق هاي اقتصادي خود را مهندسي کرده است

معاون فرهنگي ستاد کل نيروهاي مسلح اظهار داشت: ايران بدون تکيه بر کشورهاي قدرتمند انحصارطلب و زورگو است و با تجربه زندگي در محيط تحريم، افق‌هاي بلند اقتصادي خود را طراحي و مهندسي کرده است.

سردار جزايري خاطر نشان کرد: سپاه نيز با ورود در حوزه سازندگي و اقتصادي و پذيرش کمتر از پنج درصد طرح ‌هاي عمراني و صنعتي کشور در صدد خلع يد شرکت‌هاي خارجي و سرعت بخشيدن به روند عدم وابستگي به کشورهاي بيگانه است.

وي تاکيد کرد: مهندسان و متخصصان متعهد، انقلابي و فرزندان با اراده و مصمم ملت ايران در قرارگاه خاتم‌الانبيا (ص) بدون اعتنا به عمليات رواني و هجمه‌هاي رسانه‌اي و تصويب و اعمال تحريم‌هاي ظالمانه دشمنان نظام و انقلاب تنها به پيشرفت و تعالي کشور انديشيده و همين روحيه موجب افتخار و اعتماد به نفس مثال‌زدني ايرانيان و سربلندي آنها در عرصه‌هاي بين‌المللي شده است.

** تحريم ها خللي در کار سازندگي کشور نداشته است

معاون فرهنگي ستاد کل نيروهاي مسلح در ادامه افزود: امروز مردم عزيز ما در نقاط مختلف و محروم کشور با مشاهده خدمات قرارگاه خاتم‌الانبياء در اجراي طرح ‌هاي راه‌سازي، سدسازي، تونل‌سازي، خط آهن، گاز و اجراي طرح‌هاي کشاورزي حضور خادمانه سپاه را در متن زندگي خود احساس مي‌کنند.

سردار جزايري با بيان اينکه تحريم‌هاي وضع شده عليه سپاه قادر نخواهد بود مانع و خللي در ادامه کار سازندگي قرارگاه و اراده سپاه در اين زمينه وارد نمايد، توضيح داد: زيرا تکيه سپاه به عناصر داخلي است و نيازمندي‌هاي خود براي خدمت‌رساني را عمدتا از داخل فراهم مي‌آورد...../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.