مراسم رونمايي از پنج اثر در حوزه دفاع مقدس در پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات اجتماعي جهاد دانشگاهي برگزار شد.

به گزارش ايسنا،دريابان علي شمخاني رييس مركز تحقيقات راهبردي دفاعي در اين مراسم گفت: اگر روايت از جنگ صاف، شفاف، صادقانه و هنرمندانه و صد البته به زمان باشد مخاطب خود را هم مجاب مي‌كند و او را نسبت به جهل خود دچار وسوسه مي‌كند تا راجع به جنگ به كسب اطلاعات بپردازد اما اگر غير از اين باشد و آلوده به غرض‌هاي شخصي، سليقه‌اي، مقطعي، جناحي و بالاخص غيرهنرمندانه باشد، حتي مخاطب و مدافع اصلي جنگ و جنگجو را هم در درون خودش دچار سرگرداني و پريشاني مي‌كند.

وي افزود: روايت از جنگ اگر مغرضانه باشد و مبتني بر اميال قدرت؛ اما هنرمندانه و به موقع باشد، تاثير مخرب خود را بر مخاطب خواهد داشت.

وي در مورد نوع سوم از روايت از جنگ نيز اظهار كرد: سومين روايت، روايتي است كه به شكل هنرمندانه به زمان اما غيرواقعي و نادرست باشد.

شمخاني با اشاره به سه نوع روايت از جنگ گفت: روايت نوع اول، روايت درست، جبهه‌اي و منطقي، روايت نوع دوم نادرست و سليقه‌اي و روايت نوع سوم علامت دشمني است. مانند روايت بي‌بي‌سي كه امسال از جنگ داشت كه البته قدرت مانور آن ناشي از روايت نوع دوم بود.

 زيرا به ميزاني كه ما حقايق جنگ را كتمان كنيم، بستر را نيز براي دشمن فراهم مي‌كنيم، نه براي واقعيت.

وي در ارزيابي خود از سي‌امين سالگرد دفاع مقدس نيز گفت: ارزيابي من اين است كه امسال در سي‌امين سالگرد آغاز دفاع‌مقدس روايت‌هاي نوع دوم و سوم فراوان بود.

شمخاني در اين زمينه با ذكر مثالي گفت: نگرانيم با گذشت چند سال از جنگ، روايت‌هاي مختلفي از جنگ داشته باشيم و در آن دچار تحريف شويم.

 چون وقتي قرائت نوع دوم مي‌شود قرائت نوع سوم قوي مي‌شود ولي چون قرائت نوع سوم هنرمندانه و به‌موقع است، او پيروز مي‌شود. در حالي كه قرائت نوع دوم بستر را فراهم كرده است.

وي ادامه داد بدانگاري و بدتصويرانگاري از ناديده انگاري خطرناك‌تر است. بدتصويرانگاري از يك پديده بستر ناديده انگاران را قوي مي‌كند. وقتي از جنگ بد گفتيم كسي كه ضدجنگ است قدرت پيدا مي‌كند و يا اگر نادرست و متناقض گفتيم، در نهايت دشمن از آن بهره‌برداري مي‌كند لذا من از كاري كه برادران در جهاد دانشگاهي انجام مي‌دهند تشكر مي‌كنم اما رعايت كنند كه روايت درستي از جنگ داشته باشند و به دام اعمال سليقه و جناح‌بازي نيفتند و از آن بپرهيزند. بايد مواظب باشيم نه در دام غلو‌گرايان بيفتيم و نه كساني كه به نادرستي، غيرهنرمندانه و نابگاه از جنگ تعريف مي‌كنند و نه اينكه به دام كساني بيفتيم كه به دنبال زير سوال بردن هشت سال دفاع مقدس و مبتني بر توطئه‌هاي اين افراد هستند.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.