نيروي انتظامي آخرين مستندات حادثه ميدان كاج سعادت آباد را كه به دستور فرمانده نيروي انتظامي مورد بررسي قرار گرفته منتشر كرد.

به گزارش فارس،‌ به نقل از اطلاع‌ر‌ساني نيروي انتظامي‏‏، در راستاي اين دستور نيروي انتظامي با بكارگيري كارشناسان خبره خود اقدام به بررسي اسناد و مدارك و اظهار نظرات شهود و تحقيقات محلي از مطلعان در صحنه جرم كرد كه نتايج آن به شرح ذيل است.

درگيري به وجود آمده بر اثر رابطه عشقي و غيراخلاقي بود كه بين قاتل (ي- ج) و مقتول (م-ح) بر سريك زن (س) وجود داشت كه نهايتاً منجر به درگيري و قتل يكي از در مورخ 6 آبان سال جاري آنها شد.

در تاريخ 6 آبان سال جاري قاتل طي يك تماس تلفني با مقتول و تهيه يك قبضه سلاح سرد(چاقو) به سمت دفتر كار مقتول مي‌رود. ليكن به علت عدم حضور مقتول در دفتر از محل دور شده و به آژانس (ت-ت) مراجعه و درخواست سرويس براي عزيمت به شهرك غرب را مي‌كند.

آژانس مذبور در ساعت 9.50 دقيقه يك دستگاه خودرو به رانندگي شخصي به نام (ك) اعزام مي‌كند.

قاتل پس از سوار شدن بر خودرو و طي مسافت كوتاهي متوجه مي‌شود كه مقتول در جلوي دفتر كار ( آژانس مسكن) حضور دارد. لذا از خودرو پياده به طرف مقتول رفته و با وي درگير مي‌شود. قاتل با سلاح سردي (چاقو) كه از قبل تهيه كرده بود وي را مجروح كرد.

درساعت 9 و 55 دقيقه و 28 ثانيه يكي از شهروندان كه شاهد اين درگيري بود با پليس 110 تماس گرفته و موضوع را به پليس اطلاع مي‌دهد كه اولين واحد در ساعت 9 و 59 دقيقه در سر صحنه حاضر مي‌شود و با توجه به نزديكي بيمارستان مدرس به صحنه جرم مجروح توسط عوامل درماني اين بيمارستان با يك عدد برانكارد چرخدار و يك عدد كپسول اكسيژن بلافاصله به اين بيمارستان منتقل مي‌شود.

همزمان كه مجروح روي زمين افتاده بود يك پزشك رهگذر كه از آنجا مي‌گذشت با مشاهده وضعيت مجروح كه خون زيادي از او رفته بود به مأموران توصيه مي‌كند مجروح حتماً بايد توسط كادر پزشكي به بيمارستان منتقل شود.

مجروح در ساعت 10 و 5 دقيقه در اين بيمارستان پذيرش شد و تحت درمان قرار گرفت و در ساعت 10 و 30 دقيقه توسط 2 پزشك متخصص معاينه مجدد ‌شد كه به منظور درمان و معالجه در ساعت 10 و 45 دقيقه به اطاق عمل اعزام و تحت عمل جراحي قرار گرفت كه علي رغم تلاش پزشكان مجروح در ساعت 13 همان روز بر اثر شدت جراحات وارده فوت كرد.

همزمان با انتقال مجروح به بيمارستان ماموران كلانتري 134 شهرك غرب كه در محل حاضر بودند قاتل را كه تهديد به خودكشي مي‌كرد در ساعت 10 و 11 دقيقه با شگردهاي پليسي و اقدامات مشاوره‌اي آرام و وي را دستگير كردند.

مدت زمان بر زمين ماندن مجروح با فرض اينكه قاتل بلافاصله پس از كرايه اتومبيل از آژانس كه ساعت 9 و 50 دقيقه است و انتقال مجروح به بيمارستان در ساعت 10 و 5 دقيقه گزارش شده، حداكثر 15دقيقه است.

با تحقيقات به عمل آمده و مستندات موجود مشخص شده است كه از زمان وقوع حادثه تا زمان حضور ماموران در صحنه 4 دقيقه و 5 ثانيه طول كشيده است كه با حضور ماموران در صحنه تنها 5 دقيقه و 28 ثانيه به طول انجاميد تا مجروح به بيمارستان مدرس منتقل شود.

همچنين متهم پس از 11 دقيقه شناسايي و دستگير شد. طولاني‌ترين فيلم تهيه شده از صحنه جرم نيز 9 دقيقه و 12 ثانيه است كه بلافاصله توسط يكي از شهروندان ضبط و تهيه شده است و تنها 4 دقيقه و 5 ثانيه طول مي‌كشد كه تمام هماهنگي‌هاي لازم براي انتقال مجروح به بيمارستان صورت پذيرد.

با توجه به اينكه از زمان سوار شدن قاتل بر خودروي آژانس و درگيري و انتقال مجروح به بيمارستان فقط 15 دقيقه به طول انجاميده است از اين 15 دقيقه پليس بعد از 5 دقيقه در سر صحنه حاضر و در مدت 5 دقيقه تمام هماهنگي‌ها در راستاي انتقال وي به بيمارستان صورت گرفته است.

برابر بند 3 از ماده 3 قانون بكارگيري سلاح مصوب 18/1/1373 كه اشعار مي‌دارد در صورتي كه ماموران مشاهده كنند يكي يا چند نفر مورد حمله واقع شده حق بكارگيري سلاح را دارند پس بنا به استناد و استدلال قانون مذكور موضوع استفاده از سلاح توسط ماموران در اين واقعه منتفي است و از طرفي مستند به مواد 61 و 62 از قانون مجازات اسلامي كه در متن خود تبيين داشته اولا دفاع با تجاوز و خطر بايد متناسب باشد و دوم اينكه مقاومت و قصد فرار در مقابل قواي انتظامي در زمان دستگيري از سوي متهم واقع شود كه در اين مقوله متهم نه قصد حمله و نه مقاومت نسبت به ماموران را داشته كه ماموران از سلاح استفاده كنند از طرفي وفق ماده 18 آئين دادرسي كيفري مصوب 1378 كه چهار وظيفه را براي ضابطان دادگستري به محض اطلاع از وقوع جرم در جرائم مشهود احصاء نموده كه عبارتند از:

الف-حفظ آلالت و ادوات‏،آثار و علائم جرم

ب- جلوگيري از فرار متهم يا تباني

ج- تحقيقات محلي

د- اطلاع رساني به مقام قضايي كه تمام اين موارد از سوي ماموران حاضر در صحنه جرم رعايت شده است.

اگر چه عملكرد پليس در اين حادثه توسط رسانه‌هاي گروهي به ناحق مورد هجمه تبليغاتي قرار گرفته است، ليكن نيروي انتظامي معتقد است ماموران به وظايف خود به درستي عمل كرده و با مهارت و تسلط كامل صحنه را مديريت كرده‌اند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.